Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

alil

ZOO Ostrava - 4.10.2015

256 fotek 4.10.2015 97 zobrazení 79 komentářů
Foto Zbyszek: http://zbyszekfoto.rajce.idnes.cz/ZOO_Ostrava_10_2015
Ostravská ZOO roste do krásy..., od míjejících nás návštěvníků jsme zaslechli jen chválu. Konečně se do zahrady vchází přes nový reprezentativní vstup jehož součástí je i ZOOShop, který nabízí spoustu suvenýrů, mimo jiné stolní kalendář pro rok 2016 a také turistické známky, mince, magnetky a vizitky do Wander Booku.
U plameňáků dospívají puboši..., v Čínské zahrádce byl klid, za to u jelenů říje v plném proudu. K letošní návštěvě mě ale nejvíce lákala nově otevřená průchozí expozice hulmanů, ve které můžeme zblízka sledovat čtyři druhy volně pobíhajících opic. Expozice je každý den otevřená pro návštěvníky jen mezi 14:00 - 15:00 hodinou. Jsem zvědavá jak dlouho tato expozice bude průchozí, né kvůli hulmanům, ale kvůli nám lidem, někteří jedinci se prostě nedokážou chovat a připadali mi i hluší, jako by neslyšeli komentář přítomné chovatelky. Na otázku: "Můžeme si je pohladit?" se mi postavily vlasy na hlavě. Pro člověka, který pokorně projde tímto poloostrůvkem je to ovšem zažítek, jsou to chytrá a inteligentní zvířata.
V pavilonu Evoluce jsme šimpanzy viděli jen uvnitř a nápis hlásal, že si teprve zvykají a zatím nevycházejí moc ven do výběhu, snad si zvyknou.... V Čitvanu, kde lze fotit jen přes sklo jsem dospěla k názoru, že není dobré mít na sobě moc razící barvy a taky, že opět nemám polarizační filtr. Vláčkem jsme se projeli částí zahrady nazvané SAFARI..., bylo to pěkné, jen škoda, že vláček nejel pomaleji, zřejmě nemohl, protože zvířata si už zvykla a ze zvědavosti se pohybují docela blízko. Slony jsme zastihli už také uvnitř pavilónu..., z Rashmi je kus slona a malá Surmi se má čile k světu a to je dobře. V Tanganice nevynecháme krásné mořské akvárium, u hrochů siesta, všichni spí jako by je do vody hodil, krokodýli štítnatí jsou ale ve střehu..., u lvů pak klid jen naoko, no a kolem Statku, kde se ve výběhu proháněla lama jako frajer Luke a krmilo se telátko jsme zamířili k východu na rozdíl mod páva, který si to zamířil do občerstvení Ovčárna. :-D
Když to tak všechno zhrnu, bylo to příjemné a zajímavé odpoledne a fajn procházka, i když jsme zahradu neprošli celou, za jedno odpoledne se to prostě nedá... Naší ZOO si cením za to, že zachraňuje ohrožená zvířata a tam kde to jde se stará o jejich návrat do volné přírody.
reklama
Reklama
Co si představujeme dnes pod pojmem láska? Oceňovaná e-kniha Dáma s veverkou.
Stáhnout e-knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron