Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

alil 

Víkendový kurz kreslení "pravou" mozkovou hemisférou Ateliéru Mozaika - Ostrava

23 fotek 8.5.2016 - zobrazení 117 komentářů
Proč zvolit kurz v Atelieru Mozaika? Představujete-li si, že kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou znamená, že se provede jakési čáry máry na otevření pravé strany mozku, doopravdy to tak není. Podstata metody je o trochu hlubší, než jak je v Čechách známá. V Atelieru Mozaika tedy slovo pravá berou s rezervou a neztotožňují se s ním.
Učení metody „pravou“ mozkovou hemisférou vychází z učení Američanky Betty Edwards, která napsala také svou knihu Drawing on the Right Side of the Brain, což může vyznít jako Kreslení pravou stranou mozku. Není to ale pravda. V přesném překladu této knihy význam slova „right“ neznamená „pravá“ ve smyslu určení strany. V tomto případě slovo „right“ znamená „správná“ strana. Jinak řečeno: to, co chcete nakreslit, nakreslíte nejlíp, když použijete tu „správnou“ stranu svého mozku. Na něco levou a na něco pravou. Pravá strana mozku neumí pracovat s prostorem nebo časem. Jak by bylo možné bez levé umístit do obrázku vše tam, kam to patří,… oči na hlavu a správně daleko od sebe apod. To je práce zase levé strany našeho mozku. Proto člověk do vínku dostal obě.
Zdroj: http://www.pepa.cz/sluzby

Přišel mi mail od pepy.cz :-D a toto jsem si v nabídce přečetla.
Protože vím, že moje vnučka moc ráda kreslí portréty, ale sekla se v určité rovině, hned mě napadlo, že tento kurz je něco pro ni. Na můj návrh zúčastnit se kurzu pražského Ateliéru Mozaika v Ostravě, mi odpověděla: „ Moc ráda.“ :-) No a bylo rozhodnuto.

„Smekám před lektorem Tomášem Mlejnkem, jeho přístupem k nám, absolutním amatérům, kdy ke všem přistupoval s obrovskou trpělivostí. Maximálně se nám věnoval, jeho klidný hlas dodával sebedůvěru a jeho obrovské charisma plulo nad námi a působilo tak, že se člověk cítil na těch pár hodin jako skutečný umělec.“

Myslím, že za vše hovoří reakce mojí vnučky, která svůj portrét z prvního dne konání kurzu zhodnotila slovy, že na to se nedá ani dívat a při pohledu na portrét z druhého dne jí nadšením krásně zářily oči. Koupila jsem jí knihu s DVD Portrét krok za krokem, aby mohla dál cvičit kreslení a nezapomněla na to co se v kurzu naučila. Za to, že něco tak úžasného existuje chci poděkovat pani Pavle Macháčkové a jejímu Atelieru Mozaika. Děkujeme!
http://www.pepa.cz/webframe/2denni-kurz-kresleni-pravou-mozkovou-hemisferou-od-atelieru-mozaika-po-cele-cr-21648/?web=d3d3LmF0ZWxpZXJtb3phaWthLmN6

(foceno mobilem)

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.