Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

alil 

6 - 13.8.2015 - Dovolená Slovensko - Oravice - TANAP

82 fotek 13.8.2015 - zobrazení 16 komentářů
Opustili jsme Meander Thermal Park, který je jen tak mimochodem otevřený až do 22:00 hodin a do odjezdu autobusu máme ještě nějaký čas, takže se stejně jako minule (bohužel bez foťáku) projdeme po okolí. Tentokrát mám naštěstí fotoaparát sebou.
Oravice dnes
Největším lákadlem Oravic je geotermální voda s teplotou 57°C, vyvěrající z 1606 m hlubokého vrtu. Oravice jsou propojené přes Mihulčí a Blatnou dolinu s pohořím Roháčů a přes Tichou a Chocholovskou dolinu se vážou na Polské území, zaměřujíc zrak na jedno z nejkrásnějších polských horských center Zakopané. Leží v nadmořské výšce 780 až 930 metrů, přičemž okolní vršky dosahují 1200 až 1600 metrů. Mezi nimi se vyjímá Osobitá (1687 m n. m.) a Bobrovec (1863 m n. m.) s možností výhledu na polské Tatry a severní část Vysokých Tater.
Geografická poloha Oravic je velmi výhodná i pro zahraniční turisty – z pohraničního města Trstená jsou vzdálené jen 14 km. Lákadlem pro milovníky přírody je Juráňova dolina, která už leží na území TANAPu. Potok Bílá voda v něm vytváří úzký kaňon s menšími vodopády a na dně s vodou vymletými tzv. obřími hrnci. Zajímavá morfologie, pestrá vegetace a svérázná fauna, jsou zaslouženými objekty ochrany státu.

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.