Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

alil 


Oblíbená alba

Alba, která má alil v oblíbených

reklama

93 fotek, 18.11.2014, 181 zobrazení, 36 komentářů | cestování, děti, dokumenty, události
Trasa wycieczki: Bogumin-Ołomuniec-Brno
97 fotek, 15.10.2017, 29 zobrazení, 25 komentářů | architektura, cestování, města, příroda
Vylet a navsteva rodiny v sanatorium Lazne Krynica Zdrój.
183 fotek, 30.5.2015, 36 zobrazení, 14 komentářů | architektura, cestování, města
Polský Cieszyn je rozsáhlý a má množství historických památek a zajímavostí. Jen projít všechny ulice a uličky by zabralo mnoho hodin, i dní. Přestože jsem byl v Cieszynie několikrát, je stále co objevovat a seznamovat se s historií města, budov a zajímavostmi. Při seznamování s městem jsem potkal více dalších sv. Janů Nepomuckých do fotogalerie KČT Nepomuk a přesto jsem následně zjistil, kolik jsem jich nevyfotil.
67 fotek, 2.8.2017, 123 zobrazení, 124 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Lednický zámecký park patří ke světově významným dílům zahradního umění. Byl vytvořen šlechtickým rodem Lichtenštejnů. První cizokrajné dřeviny sem byly přivezeny na konci 18. století . Park byl často zaplavován řekou Dyjí, proto se majitelé panství rozhodli vybudovat mimořádné meliorační dílo. Vyhloubili ohromný rybník a vytvořili soustavu ostrůvků. V 19. století byl park upraven do dnešní podoby, připomínající staré italské a francouzské zahrady.Park je zakončen minaretem . Součástí parku je replika římského vodovodu spojeného s navršeným skaliskem, které ukrývá umělou jeskyni zvanou Peklo. Park s bohatou sbírkou rostlin a dřevin je organicky propojen s okolní krajinou.
27 fotek, 26.7.2017, 70 zobrazení, 54 komentářů | architektura, dokumenty, města, ostatní
Leží na původní České západní dráze, která byla zprovozněna z Plzně na Smíchov v roce 1862. Vlak zde začal stavět až v roce 1940. Současná podoba nádražní budovy pochází z roku 1954. Největší využití má při dopravě na chuchelské dostihové závodiště v jehož těsné blízkosti se nachází. Procházejí jím 4 koleje. Dvě prostřední koleje, které slouží pro osobní dopravu, jsou propojeny podchodem s odbavovací halou již nevyužívané staniční budovy.
60 fotek, 30.7.2017, 85 zobrazení, 65 komentářů | architektura, krajina, ostatní
59 fotek, 14.10.2017, 19 zobrazení, přidat komentář
To byl opravdu krásný den...Krásné počasí,pěkné výhledy,okouzlující krása podzimní přírody a fajn společnost...Co víc si přát...? To nemohlo nic pokazit a také nepokazilo,i když ráno bylo pod mrakem a cestou do Strečna jsme se dostali do dopravní zácpy a hodinu se po kouskách posunovali v koloně...Bylo to zdržení a tak jsme stihli pouze prohlídku Strečňanského hradu a procházku na zřícenínu Starého hradu a zpět,což dalo do hromady necelé cca 10km,ani těm nejzdatnějším,kteří oželeli prohlídku hradu se nepodařilo dojít na Chatu pod Suchým,jak bylo v plánu...Tak možná někdy příště,až nebudou opravovat silnici a dojedem na čas...Výlet i tak byl fajn a jsem ráda,že jsem se zúčastnila.
85 fotek, 16.7.2017, 160 zobrazení, 130 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Zámek ve Velkém Březně stojí na svahu Zámeckého vrchu , v okrese Ústí nad Labem.Zámek byl postaven mezi lety 1843 a 1845 a to pro nejvyššího purkrabího Českého království, hraběte Karla Chotka z Chotkova a Vojnína. Prohlédnout si můžete do všech detailů zařízené zámecké interiéry vybavené dobovým nábytkem, které vám připomenou život šlechtické rodiny Chotků na konci 19. století . Na zámku pobývala také Žofie Chotková, vnučka zakladatele zámku, která se stala manželkou následníka habsburského trůnu Františka Ferdinanda d´Este . Zámecký park byl založen v polovině 19. století . Jeho dnešní podoba, tedy 5 hektarů anglického parku a maličký francouzský park s výhledem na rybník s lekníny, rákosím a také s kapry, pochází až ze začátku 20. století.
69 fotek, 1.8.2017, 138 zobrazení, 112 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Novorenesanční zámek Nový Stránov stojí na ostrohu nad Skalským potokem u obce Jizerní Vtelno na Mladoboleslavsku.Na místě zámku Nový Stránov stála původně tvrz, na jejímž místě byl v letech 1463-1468 postaven gotický hrad Jarošem ze Svojovic. Z této doby se zachovala kamenná věž. Ve 2. polovině 16. století hrad drželi Berkové z Dubé. Za nich došlo k renesanční přestavbě hradu. Poslední pozdně renesanční fáze přestavby proběhla za Viléma Slavaty z Chlumu. V tomto stavu přetrval zámek až do poloviny 18. století, kdy se jej v roce 1746 ujali Příchovští z Příchovic. Za Jana Příchovského došlo v zámeckém areálu k výstavbě kostela sv. Václava, jehož autorem byl František Heger. Svůj dnešní vzhled získal zámek při poslední novorenesanční přestavbě na konci 19. století. . V roce 1917 koupil Stránov Josef Šimonek, prezident Škodových závodů v Plzni. Po roce 1945 bylo sídlo využíváno pro účely JZD a později jako dětský domov.
71 fotek, 2.8.2017, 140 zobrazení, 163 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Zámek Lednice najdete na jižní Moravě, 12 km od Mikulova a asi 50 km na od Brna .Zámek byl po staletí budován rodem Liechtensteinů jako reprezentační letní a lovecké sídlo. Poslední přestavba v pol. 19. století mu vtiskla podobu romantického novogotického paláce obklopeného rozsáhlým parkem. Interiéry jsou vybaveny řezbářskými uměleckými díly, sály i knížecí apartmány jsou ukázkou honosného interiéru druhé poloviny 19. století. Od konce 18. století do poloviny století 19. vznikaly v okolí zámku nádherné romantické stavby umístěné především v zámeckém parku. Byl také vytvořen zámecký rybník s 15 ostrůvky, který má plochu 24 hektarů. V polovině 19. století přestavěl architekt Jiří Wingelmüller interiéry i exteriéry zámku do dnešní podoby.
91 fotek, 7.6.2014, 20 zobrazení, 1 komentář