Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

alil 


Oblíbená alba

Alba, která má alil v oblíbených


reklama

72 fotek, 14.5.2017, 289 zobrazení, 377 komentářů | lidé, události
V sobotu 13. května 2017 proběhl ve Velkých Přílepech regionální den Pražské integrované dopravy. Na své si přišli zájemci o svezení historickými autobusy nejen z Prahy, cestou do Velkých Přílep, ale i jízdami do Roztok, Únětic, Noutonic a do obce Okoř. Ve Velkých Přílepech byl bohatý doprovodný program - promítání filmů s dopravní tématikou v místním kině, řemeslné trhy, pro děti řetízkový kolotoč, skákací hrad a jiné. Další program probíhal v Úněticích, kde u příležitosti výročí otevření místního pivovaru, bylo možno spatřit ukázky kovářského a nožířského řemesla, koncert Prague Ukulele Band.
135 fotek, minulý pátek, 50 zobrazení, 7 komentářů | kultura, města, umělecké, moje fotozprávy
Poslední den akce "Folklor bez hranic". Veselí a nálada všech účastníků zpříjemnila páteční horké odpoledne v Ostravě ..
46 fotek, 22.7.2017, 56 zobrazení, 40 komentářů | architektura, dokumenty, města
ALB 1123
Zámek Křinec jsem znal důvěrně po dobu 4 roků základní školy do roku 1964, kdy jsem školu opustil. později byl pro technické ohrožení uzavřen. V rámci modernizace učeben se zotiž vybourali příčky a některé byly i nosné. Nebudu do toho tahat politiku, způsobené chyby se nyní musí složitě odstraňovat.
Zámek nechal postavit v raně barokním stylu v roce 1649 italský hrabě August Pavel z Morzína. Za návrhy zámku stojí zřejmě proslulý stavitel Carlo Lurag, kterému se připisují mimo jiné i kostel sv. Ignáce v Praze, zámek Humprecht a řada dalších zámků a staveb. V té době stavěl Carlo Lurag uzámek v Náchodě, tak to musel dostat velké všimné, aby začal i v Křinci. Podle dokladů stavba trvala 10 let.

Průvodce dopodrobna umí popsat vývoj majitelů, za zmínku stojí rok 1808, kdy panství kupuje frankfurtský bankéř Simon Moric Bethmann, který byl později povýšen na barona. V majetku Bethmanů byl zámek do roku 1945, kdy byl na základě Benešových dekretů konfiskován.V roce 1949 je zde zřízena škola. Tím to pro mne začalo i skončilo :-)

Aktuální návrat na místo činu byl pro mne překvapením nejen průvodcem v roli anděla. Nebylo to ani mobiliářem a kostýmy, skoro nic není původní a kostýmy jsou divadlkní, Zázrakem pro mne byly zachovalé unikátní modré rokokové salonky s úžasnou štukovou výzdobou. To je přepych, který mi zůstal utajen.

Současný majitel pan Harapes vrací zámku slávu, a snad v příštím roce bude dokončena i nová fasáda, tak mu držím palce :-)
20 fotek, minulé pondělí, 62 zobrazení, 44 komentářů | cestování, dokumenty, klasická-fotografie, krajina, příroda
V pondělí jsme využili obláčkové oblohy a jeli se podívat k rybníku Špinka u Červeného Kostelce.
198 fotek, letos v srpnu, 77 zobrazení, 25 komentářů | dokumenty, klasická-fotografie, práce
... zase jedno ryze pracovní, vyžádané a časosběrné album - fotodokumentace postupu prací pro p.starostu a místostarostu :-):-)
28 fotek, minulé pondělí, 26 zobrazení, 2 komentáře
Zahradní dům, Teplice - 14.8. 2017
VIDEO z koncertu: https://youtu.be/zUt0JhzR6iw

LagerStein : http://lagerstein.com/band/
42 fotek, 4.8.2017, 29 zobrazení, 2 komentáře
czyli ostatnia już w czasie tego urlopu wędrówka,tym razem znów razem z córką i jej urwisami,wnukami Tadzikiem i Mikim,a trasa tej wędrówki prowadziła z miejscowości Křižánky przez skalny rezerwat Čtyří Palice,a dalej meandrami rzeki Svratki do miejscowości Mílovy.Tę wędrówkę trochę nam uprzykrzył deszcz,który padał przez część tej wędrówki,ale i tak było warto się tam wybrać slany rezerwat Čtyři Palice zachwycił mnie najbardziej.Najzabawniejsze było zgadywanie,kto z nas jest którą "palicą"...Sfinga,Bašta,Kobyla i Paličák...Na mnie wyszło,że Kobyla...:-)...a Paličák wiadomo...nasz Miki...Nie było mu to w smak...:-)
17 fotek, letos v květnu, 41 zobrazení, 33 komentářů
60 fotek, 2.8.2017, 12 zobrazení, 1 komentář
I znów samotna wędrówka,bo rodzinka wybrała relaks w basenie koło naszego domku w Kuklíku,bo miał być najcieplejszy dzień w tym tygodniu,temperatura miała osiągnąć aż 36st....A mnie wydawało się,i słusznie jak się okazało,że lepiej mi będzie w lesie w cieniu drzew...No i wyruszyłam,a trasa mojej wędrówki prowadziła z dzielnicy miestysu Sněžné o nazwie Blatiny koło Drátenické skály do rozdroża Dráteničky,a dalej koło Malinské skály i Lisovské skály na najwyższy punkt Žďarských vrchů na Vysočinie-Devět skal/836m npm./ z zejściem na parking Pod Lisovskou skalou,gdzie po mnie podjechał samochodem syn Marek.Było bardzo ciekawie,pięknie i niesamowicie.
27 fotek, minulý týden, 68 zobrazení, 15 komentářů | děti, krajina, příroda
Jeden den s Ondrou u Ostravice
4 fotky, léto 2014, 37 zobrazení, 3 komentáře | architektura, ostatní, příroda
Rostlinka si našla místo ve spáře mezi bloky kamene starého kostela , chtěl jsem fotit postupně růst, bohužel krásu zhatil - utrhl neznámý vandal...
11 fotek, léto, 28 zobrazení, 14 komentářů | doma, ostatní, zábava
Co mně zaujalo při relaxování na balkoně
26 fotek, 5.7.2017, 159 zobrazení, 297 komentářů
26 fotek, 16.6.2017, 126 zobrazení, 252 komentářů
Trojanův mlýn v Tichém údolí nedaleko Suchdola u Prahy patřil k největším a nejstarším mlýnům v této obci, byl založen pravděpodobně ve 13.století. V roce 1922 ho majitel přeměnil ve výletní restauraci. A v roce 1972 se tady natáčel kdysi populární seriál Byli jednou dva písaři s Miroslavem Horníčkem a Jiřím Sovákem v hlavních rolích.
Více viz http://www.historiesuchdola.cz/mlyn_trojanuv.php
28 fotek, 9.7.2017, 146 zobrazení, 282 komentářů
30 fotek, 18.7.2017, 264 zobrazení, 304 komentářů